View Single Post
  #37  
Vechi 24.06.2008, 21:34:55
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.692
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PadreCory
Cred ca Sf.Sinod al BOR va lua in discutie cazul fara a decide nimic contra Mitropolitului Nicolae.
Au aparut marturii pe "Razboi intru Cuvint" ca IPS-sa este foarte bolnav de inima, se pare ca a fost operat in trecut si are o valva artificiala, ceea ce poate duce usor la o slaba vascularizare a creierului si deci o posibila degenerare rapida a capacitatii de a judeca.

Ca urmare toata polemica aceasta, si conferintele si interviurile luate sunt facute pripit, asa cum am banuit ca toti acesti scriitori si conferentiari sa SE ARATE PE EI CINE SUNT, ORBITI de FANATISMUL SI DISPERAREA DE A FI IN ADEVAR fara o cercetare crestina a OMULUI, cu dragoste...care rabda, nu sare la bataie, asa ne invata Sf Ap. Pavel...si uite ca s-a adeverit.

Oare ne mai aflam in adevar daca noi calcam pe oameni inainte de a INTELEGE CE SE INTIMPLA?

BOR nu are nci un precedent in a accepta aceste incalcari de canon si ca urmare trebuie sa avem incredere deplina in deciziile si intirzierile necesare poruncite de ea.

De fapt vorbind cu un preot care a slujit in Apus am aflat de un alt preot care trebuia sa devina episcop si pentru ca a indraznit sa se impartaseasca la o anumita biserica catolica din Germania a fost inlaturat si caterisit...si deci cariera sa a fost terminata...deci sa stam linistiti ca BOR NU DOARME
Reply With Quote