View Single Post
  #24  
Vechi 04.06.2008, 20:03:32
ileana61 ileana61 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.03.2008
Mesaje: 13
Implicit

Atunci cand am scris ca Iisus se lasa atins de mainile femeilor pacatoase cuprinse de remuscari nu am vrut sa fac vreo aluzie erotica, Doamne fereste!. M-am referit la momentul in care Iisus se afla in casa respectabila a unui fariseu, si o femeie pacatoasa a intrat in casa si a inceput sa planga la picioarele Lui, stergandu-I-le cu parul ei, iar fariseul scandalizat a vrut sa o dea afara, dar Iisus l-a oprit. Fariseul respecta legea si atat, in inima lui lipsita de sensibilitate nu a inteles ca femeia se caia sincer pentru pacatele ei si de aceea atingerea si lacrimile ei au fost primite de Hristos.
Si asa cum am scris inainte, pana in momentul de fata, doar Dumnezeu stie cine i-a inspirat Mitropolitului Corneanu gestul de a se impartasi cu greco-catolicii. Asta in ideea ca faptul s-a produs cu adevarat. Pe mine ma deranjeaza virulenta cu care unii ortodocsi de pe forum incep sa atace tot ce nu este ortodox, imaginandu-si ca asa le cere Dumnezeu. Eu cred ca mai degraba genul acesta de comportament este insuflat de cel rau.
Reply With Quote