Subiect: POSTUL
View Single Post
  #9  
Vechi 14.04.2008, 20:55:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Casiana
Doamne ajuta!
Nu am mai ras de mult cu asa cu pofta:D:D:D:D:D
Insa chiar daca adevarul este camuflat sub mantia glumei......este adevar........ caci de cele mai multe ori postul este asa o dieta si nu un post in adevaradtul sens al cuvantului.
Omul prin post intelege sa nu manance produse de natura animala si nu sa se abtina de la clevetire, minciuna, etc.
Si uite asa nu scapa de draci. Si daca scapa de vreo doi, dupa cum s-a mai spus vine o armata dupa. Caci ei respecta cu strictete legea compensatiei.
Da, da, asa-i ! Uite eu dupa ce am reusit victoria impotriva diavolului fumatului dupa aproape 30 si de ani de lupta si dupa o perioada de respiro cand am crezut cu certitudine ca mai nimic nu poate a sa ma mai tulbure, au venit cete si cete de nenorociti ce m-au tulburat in alte si alte metehne , aruncand ispite asupra-mi de m-au facut praf si pulbere, de nu ma mai recunosteam pe mine , atat m-au tulburat de tare . Asa este , scapi de unul dai de zece, scapi de zece, dai de cinzeci, important sa ne pastram crediinta, sa ne-n tarim necontenit, iar antidotul si arma rugaciunii sa o folosim din plin fara menajamente, pana in a crea o dependenta in ale rugaciunii. Este poate singura dependenta ce este cu folos omului zilelor noastre.
Reply With Quote