View Single Post
  #21  
Vechi 06.03.2026, 01:28:08
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 3.729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Iranul nu poate să reziste fără China și Rusia, să fim realiști, ei au ajutat Rusia cu drone Shahed și know-how despre drone.
Mai nou ușa încearcă să-i întărâte pe kurzi să pornească acțiuni de separatism..
Deocamdată toți sunt la nivel de descotorosire de junkuri, vechituri și ruginituri.

Rusia și China stau calme, au doar atitudini standard declarative, calme, plictisitoare și sforăitoare.

Însă cei mai amuzanti rămân persanii unde viața orașelor continuă nestingherită, opoziția n are nici o treabă, ard și ei toate baierele și steagurile guvernului. Toată povestea la Teheran….Un fel de frecangiala și nimic mai mult.

Cum poți afirma ca ești în plină cafteala cu vestul când tu ai DITAMAI FRONTUL CU AI TĂI PE STRĂZILE CAPITALEI.

Ca urmare totul este gargara…am impresia ca cei loviți vom fi tot noi la benzină de 2€/litru, pentru început care va merge spre 3,4€ cine știe, și evident pentru a opri activitatea de orice fel, economică, alimentară, industrie, i au rugat frumos pe ăia să arunce junkuri cu praștia în toate direcțiile.

Până la proba contrarie…toți sunt același colectiv….iar noi suntem ca de obicei ciuca bătăilor, fraierii de serviciu.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
«τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται·»
Reply With Quote