Citat:
În prealabil postat de Iorest
În UE nu e deloc laptele și mierea, ce mai cumperi azi cu 100 de lei coșul de cumpărături, 7.77 litrul la pompă, peste 50 de lei 10 euro ca să mănânci meniul zilei.
KWH - sare de 1.04 lei / 100 de mc de gaz peste 300 de lei.
Întreținerea unei mașini taxe plus reparații - cam 500-1000 de euro pe an dacă nu sunt lucruri grave.
Un apartament cu o cameră, mai de Doamne ajută, peste 70.000 de mii de euro.
Justiția te poate condamna nevinovat dacă deranjezi puterea politică zonală sau națională, mediul de afaceri real nu permite accesul antreprenorilor care nu au pile prin servicii șamd.
|
Si o sa se mai scumpeasca din pacate. Se pare ca traiul asta bun de care am beneficiat era cumva pe credit. Daca nu vor reduce cheltuielile, nu vorbesc numai de noi sau UE, va fi cam nasoala treaba. Se joaca cu cifrele, in fapt rostogolesc niste datorii, le muta in viitor, sa dea bine in bilant acum dar asta nu tine mult daca nu ai un plan de redresare bine pus la punct.