View Single Post
  #108  
Vechi 27.04.2024, 16:38:24
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.645
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Despre ce construcție vorbești, nene?

În România s-au comis peste 23 de milioane de avorturi, și mă refer doar la cele din statistici oficiale (dintre care peste 8 milioane după lovitura de stat din 1989), sînt destui care spun că ar fi încă alte multe, necuantificate, în definitiv a fost și este vorba despre o adevărată „hecatombă” genocidară.

Din România au fost izgoniți românii și oamenii în general cu milioanele, unii oameni din zona intelectuală a istoricilor spun că ar fi în jur de 7 milioane de oameni efectiv izgoniți de către și prin intermediul asasinilor economici, sociali și morali care au condus și conduc această țară, chiar dacă PULPANISTUL Neculă se preface
Păi și ce a făcut popa ăsta al vostru, a încurajat avorturile sau a izgonit el personal 7milioane de oameni din România?

Sau care-i șpilul?

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
impostorul PULPANIST a și ținut un discurs, în anumite aspecte de toată jena (mă refer la cazul în care personajul ar și avea vreo (suficientă) jenă, însă nu e cazul la „dumnealui”, că pentru ca să îți poată „crăpa obrazul”, ar trebui în prealabil și să ai (suficient) „obraz”), un discurs aproape suprarealist în unele părți, spre exemplu
- considerându-se mai nou „academic militar”, apoi
- pomenind despre o așa-zisă „revoluție din decembrie 1989” (

o ipoteză în care eu n-aș miza în locul acestui nemernic, despre care se poate înțelege, dincolo de aparențe, că preocuparea lui majoră nu a fost în niciun caz „să facă istorie”, ci să fie el acolo în „centrul atenției”, și dacă s-ar putea să fie doar el, să „dea el din copite” prin sfinte altare și dacă s-ar putea „să dea doar el, „dumnealui”” (că el crede că ăștia de speța lui, adică de-ăștia „cu copite”, cu țeste „de grotă”,
Impostor, nemernic, copite, teasta de grota...

Mey colegu, vezi să nu te ineci cu propria-ți vomă până vei ajunge să-ți spovedești tonele de hatereală.
Ce-i cu halul ăsta de invidie și ură la tine, ești vreun popă de țară cu dorințe de mărire și ăștia-s mai cunoscuți ca tine?
Reply With Quote