View Single Post
  #105  
Vechi 21.04.2024, 22:13:21
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.099
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Eu consider, în virtutea argumentelor pe care le-am adus, și ar mai fi și altele, că așa-zisul „părinte” Neculă, „nababul în sutană”, ar trebui caterisit și deci nu știu despre ce „pastorație” ar mai putea fi vorba într-un astfel de scenariu.
Nababul în sutană e porecla dată de cățeii PNL, site-ul ziariștii.com, cicâzanu alias ciocănaru și carteanu.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
este de-a dreptul înflăcărat în admirația lui pentru „mișcările geopolitice” ale monstrului megaloman, împotriva românilor și a României, în problema „ucraineană”, și Doamne ferește să nu cumva să ne bage și în război cu Federația Rusiei, că „asta ne-ar mai lipsi”.)
Nu cred că popa Costi sau altcineva întreg la minte și-ar dori război atomic sau cu niște arme extrem de distrugătoare.

În altă ordine de idei Paște Fericit să ai, lasă ura și pasiunea asta de a urâ că te vei îmbolnăvi pe termen lung.
Tu-ți tragi seva și motivația de a trăi din ură, în loc să faci ceva constructiv.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote