View Single Post
  #3  
Vechi 16.04.2024, 22:26:50
Seraphim7 Seraphim7 is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.060
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Cum sa scap de fagofobie?Ajutati-ma ca sunt disperat pot muri oricand ,Dumnezeule ajuta-ma
De când s-a înecat tata Č™i era sa moara acum 2 ani jumate sm dezvoltat aceasta fagofobie..frica de a nu ma îneca cu mâncare.
Tata care s-a înecat Č™i putea sa moara nu are frica asta Č™i tocmai am facut-o eu.
Ce sa fac in afara de benzodiazeoine care ma suta puțin sa zicem ...
Sunt disperat
Mereu am vrut sa traiesc Č™i acum pot muri oricând,m-am saturat sa îmi fie frica sa mănânc,sa îmi aleg alimentele s-o sa ma feresc de altele
Sunt varza
Ce pot sa mai fac?
SperanČ›a mea mai e în Dumnezeu dar Č™i asa sunt un păcătos Č™i am fost .
Toate relele se lipesc de mine

Ajutati-ma cu un sfat,eare cineva care s-a confruntat cu asa ceva?

Tot ce vreau de la viata Č™i de la Dumnezeu este sa mai traiesc.si sa nu ma înec Doamne fereste
Sunt la pământ din toate punctele de vedere.
Foarte bine că vrei sa trăiești, majoritatea persoanelor care au greutăți și provocări mari din partea vieții,de obicei o dau in cealaltă extremă și găsesc puține motive de a continua sa trăiască.

Stai liniștit,toate evenimentele din viața ta au un sens și se balansează in așa fel încât să te echilibreze și să te mențină pe cursul stabilit.

Toate sunt cu scopul de a evolua și învăța,chiar daca tu le simți mai acut.

Sa nu crezi că există om fără probleme și dificultăți, toți suntem ajutați și ajutăm la rândul nostru.

Toți greșim față de alții și le facem uneori rău,voit sau nu.

Însă provocările lansate de viață sunt singurele pe care nu le putem refuza.

De acolo nu putem ieși decât dacă ne implicăm noi și ne acționăm voința.

Medicamentația pentru bolile fizice, spiritualitatea pentru nevoile sufletului și enigmele vieții, materia pentru cerințele trupului.....

Toate acestea au un numitor comun și anume rațiunea....

Asta ne diferențiază de restul,și aici putem interveni în orice aspect al vieții.

Ia atitudine și control asupra ta.Nu te lăsa dominat de aspectele care îți provoacă suferință.

Începe să-ți reprogramezi fiecare aspect al vieții care nu-ți place.

Ai răbdare, perseverează și vei obține rezultate.

Frica este dușmanul tău, luptă cu ea.

Vei învinge,fiindca asta este simgura Cale.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote