View Single Post
  #5  
Vechi 15.04.2024, 10:07:33
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.060
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
De ce amesteci AUR-ul în istoria interbelică, ce treabă au unii cu alții.
Dacă studiai istoria interbelică ai fi văzut că în dosarele răsunătoare de corupție PNL-PNȚ și Casa Regală au generat instabilitate în România, pe fondul acestei instabilități, a furtului, a nepregătirii țării de război pt apărarea de pactul Ribbentrop Molotov, s-au întâmplat multe nenorociri.

Deci dacă partidele mari ar face ce trebuie toate orașele universitare ar fi puse la punct, și s-ar reface și celelalte orașe importante, ar fi infrastructură feroviară, școlară, ar pleca mai puțini din țară.

Vezi că agricultorii sunt falimentați de politica guvernului nu de AUR, nu AUR lasă cereale din afara UE la preț de dumping și miere și alte alimente ieftine fără standarde de calitate, care încalcă chiar standardele U.E.

Nu AUR îți va pune impozit 1-2% din valoarea locuinței pe an ca să te lase fără locuință când nu mai poți plăti.
Lasă că facem politică în alt topic daca vrei:))

Aici sunt relevantele alte chestii, ignoră faza cu AUR, dacă ești simpatizant.

Dar sincer acum,la mintea ta ..... Probabil este așa o plăcere vinovată și un compromis făcut din lipsa altor alternative.Altfel nu-mi explic cum un om care gândește,ar susține/simpatiza o extensie a reminiscenței legionare cu parfum bolșevic,așa în clasicul "schimbăm" domnul păstrăm ideile.

La noi orice naționalism agresiv este mascat de o trădare.

Noi nu avem istorie în primul rând,istoria noastră ne-au scris-o alții.

Noi nu înțelegem războiul, fiindcă nu avem pentru ce lupta atâta timp cât am fost obișnuit să fim slugi și tributari sau cum am spus mai sus, ne-am oferit de bunăvoie.

Așa că faceți câtă politică vreți,dar atâta timp cât identitatea noastră a fost furată și manipulată din exterior....

Noi rămânem niște mici copilași care nu știu să facă nimic decât dacă se uită la mama Rusia sau Tata Occident așteptând cuminți indicațiile lor....

Eh dar ça on orice familie mami și tati se mai ceartă,și copiii mai fac prostioare....

Problema este că noi încă n-am vrut, n-am fost pregătiți și ieșim de sub tutela lor.....

Când o vom face atunci are sens sa fim luați în serios,și ne luam implicit noi in serios....

Până atunci mai bine uitați-va ce fac oamenii mari pe scena internațională,poate așa învățăm și noi ceva și lăsăm jocurile copilărești deoparte....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote