View Single Post
  #6  
Vechi 25.03.2024, 02:57:04
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu tind sa cred cum spune RappY, cu televizorul la el in status. Nu e rau televizorul, asa cum nu sunt rele evenimentele, ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește.
Eu știu creștini care nu mai au televizor în casă de mai bine de 10 ani, asta spune multe, nici tinerii nu prea consumă teleu, la cât rău a făcut televiziunea românilor promovând de la jocuri piramidale CARITAS FNI, la jocuri de noroc, la scălămbăială și divertisment cu înjurături și imbecilizare, plus regimuri ticăloase începând de la Iliescu încoace, nu văd nimic bun la el.

Și Trinitas tv dacă ai sta să privești la documentare în loc să participi activ la viața bisericii sau dacă ai sta să vezi documentare cu călugări în loc să mergi tu să vizitezi nu te-ai folosi cu mare lucru.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Am postat mai demult aici cu Padre De Guillerme, preotul catolic care e DJ si a avut eveniment organizat de papa la World Youth Day (dateaza de pe vremea lui Papa Ioan Paul al II-lea sarbatoarea tuturor tinerilor catolici) si v-am aratat ca acolo lumea se distreaza fara droguri (cei care nu folosesc ochelari de soare). Eveniment organizat de Papa, aveai impresia ca lasa tineri cu droguri acolo? Or fi catolicii schismatici, dar nici asa prosti nu sunt, sa lase droguri la festival. Clipu cu Padre: https://youtu.be/5AMvUXZnCxY?si=4lNv4Borlo96zHyO
Dacă tinerii ar veni la Biserică doar pt show și muzica ar fi foarte greșit, Hristos n-a dat la platane.

Am văzut preoți catolici care umblau cu trotineta în parohie nu e ceva nici măcar amuzant decăderea unei biserici chiar și eretice pt că există riscul să se replice și-n România peste un timp.

https://www.youtube.com/watch?v=iKw_wsJqA4c
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote