View Single Post
  #153  
Vechi 28.02.2024, 08:06:14
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.164
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Vai de capul nostru Iorest, nu este sadomazochist, este doar neputincios, si asa am fost dintotdeauna. Istoria noastra este ultra-romantata, exagerata si eroicizata, si nu din vina noastra.
Eu nu cred că suntem neputincioși, ,eu cred că ne complacem cu acest sentiment de auto-compătimire care e jenant pt un popor.

Am văzut cum după ce a protestat George Simion în ușă la baronul local de Vrancea, Oprișan care trecuse averile pe mama sa și se lăuda că mama mea sunt eu, a căzut acest baron care împărățea local de mai bine de 15 ani.

La alegerile locale voturile atârnă de un fir de ață, Emil Boc a câștigat la vreo 1.000 de voturi în Cluj Napoca împotriva USL-ului în 2012, uite și dovada:

https://www.stiridecluj.ro/politic/b...1000-de-voturi

"Clujul l-am castigat, azi-noapte la 03.00 mai erau trei sectii (n.red. de numarat), avea... sa va spun exact... 1.034. In tot cazul, in jurul cifrei de 1.000", a spus Vasile Blaga.

Gândește-te că dacă ar veni masiv românii din diaspora în 9 iunie când e și perioadă de concedii ar schimba echilibrul în comune și orașe unde un primar care nu face nimic dar are flămânzii și gașca lui de hoți stăpânește având câteva sute de voturi în plus, sau zeci poate.

Nu se face nimic pt că românii nu sunt organizați, pt că românii nu-și păzesc voturile ca observatori independenți să facă voluntariat și pt că nu se coagulează o forță care lună de lună să urmărească tot ce e rău de la nivel local, la național.

Tu crezi că dacă un primar ar vedea că este un trend masiv la vot împotriva lui, și că voturile alea au în spate oameni gata să vină la proteste, nu s-ar teme să fraudeze ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.02.2024 at 08:09:52.
Reply With Quote