View Single Post
  #120  
Vechi 09.02.2024, 06:31:20
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.181
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Esti simpatic Iorest si de apreciat cit de mult te straduiesti pentru prietenul tau.
Stai linistit ca stiu cu ce se mananca politica actuala
Cuvintul cheie-conditie primordiala pentru viziunea economica de mai sus este resuveranizarea tarii, care nici pe departe nu se intrevede nicaieri in UE in viitorul apropiat dintr-un motiv ajuns clasic si comun pentru toti. Stiu ca dorinta de a ajunge la putere este foarte adictiva. Stii si tu cum este...Spui si faci orice pentru a obtine buzz-ul, high-ul.
Chiar dacă nu ajungi la putere dacă ai 20-30% deja poți să inițiezi anumite proiecte de lege, să pui presiune constantă pe putere.
Dacă în Polonia se poate, s-ar fi putut peste tot, problema în Ro e și că unii sunt imbecili și nu le pasă de scumpirea nivelului de trai de către niște șarlatani, cred că ăsta ar trebui să fie unul dintre primele criterii electorale, cei care nu sufocă cu taxe, nu măresc aparatul de stat, nu fac cheltuieli inutile, cei care scad importurile de bunuri pe care le-am putea produce în țară.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote