View Single Post
  #140  
Vechi 23.01.2024, 11:13:25
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.863
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Ar fi o cinste pentru mine să fiu predicator al Bibliei.
Realizez că hainele lui Mache ar sătura vreo cinci familii mai modeste pe un an de zile. Și-s cumpărate pe biruri grele puse asupra familiilor cărora le le-a murit cineva drag.

Totuși n-ai spus de ce activezi cu nerușinare ca ortodox pe aria protestantă.
Sau te-ai încreștinat prin botez valid?
prietene, sa nu sarim calul! Nu e frumos sa arunci cu pietre...doar cel fara de pacat are dreptul sa arunce primul! Insinuezi ca tu ai fi fara pacate?! Atacul la persoana este practicat de cel fara argumente. Si Solomon traia intr-un palat stralucitor, se imbraca in cele mai scumpe haine si ma indoiesc ca pe vremea lui saracia a fost eradicata din Israel, si nimeni nu se revolta. Vad ca te legi de faptul ca ierarhii nostrii umbla cu masini scumpe. Nimeni nu contesta acest lucru. Dar pastorii vostrii umbla cumva cu biciclete? Sau cu Loganuri? Ma indoiesc!Pe strada unde locuiesc eu, la cateva case distanta, si-a facut o vila un pastor penticostal (daca e traditional, asta nu am de unde sa stiu). Fiecare membru al familiei (si e destul de numeroasa) are masina personala (Audi si BMW). Aduc acest lucru in discutie pentru ca ai atacat "paiul din ochii" ierarhilor nostrii iar "bârna" pastorilor vostrii
nu o vezi. Pastorul de care am pomenit, poate a facut banii in mod corect, nu stiu si nu e treaba mea (de zeciuiala OBLIGATORIE nu pomenesc), desi sunt destui penticostali saraci la mine in oras. Mai intelept ar fi sa privesti in propria curte si nu peste gard
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote