View Single Post
  #28  
Vechi 19.01.2024, 11:38:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.310
Implicit

Un psalm al bunei voiri,

Vreau sa fiu ca Mesia fara sa mint.
Vreau sa fiu ca Lumina fara sa am pe interior intunericul.
Vreau sa fiu intzelept ca Maria, sa nu stiu de barbat, nici de lume,
Vreau sa fiu iubire din Iubire, credintza din Credintza, cuvant din Cuvant,
Vreau sa fiu si eu fara de pacat.
Vreau sa-mi aleg si eu partea buna si sa nu mai plec,
Vreau sa fiu bun, sa fiu cuminte, sa fiu treaz si destept,
Vreau sa fiu cel mai harnic si cel mai rabdator.
Vreau sa ma supun in intregime lui Dumnezeu, adevaratului Tata, de drag si din respect.
Vreau sa am mila de fiecare particica din sufletul chinuit si intristat.
Vreau sa am vorbe blande, mangaietoare pentru a linisti si curma orice durere si suferintza.
Vreau sa daruiesc sperantza, sa daruiesc incredere, sa daruiesc bucurie, sa aduc primavara.
Vreau sa vreau ce vrea Mesia, vreau sa vreau ce vrea Iisus.
Vreau sa fac tot ceea ce face El, sa iubesc tot ceea ce iubeste El.
Vreau sa fiu curajos si indraznez in bine, asumand acolo unde e mai greu,
Vreau sa pot face tot ce mi se cere pentru dobandirea iertarii si fericirii,
Vreau sa am credintza si multa iubire, iubire pura clipa de clipa, ceas de ceas, zi de zi,
Vreau ca fiecare intamplare sa se desfasoare in umbra iubirii vesnice,
Vrea sau fiu ca racaoarea din padurile si livezile inverzite si mireasma din gradinile pline de flori,
Vreau si o curatzenie exemplara, un Har al Duhului, al cuvintelor si al frumusetii fara pata,
Vreau sa nu asupresc pe nimeni, vreau sa fiu bland si smerit ca Mesia,
Vreau sa daruiesc mereu tot ce se poate darui cu folos, pe nimeni sa nu mahnesc si sa nu umilesc,
Vreau sa fiu drept, cinstit, adevarat fara minciuna si fara umbra de indoiala,
Vreau sa fiu izvor de apa limpede, vie ca Iisus, sa fiu nor de lumina lina, roua de dimineatza,
Vreau sa iubesc pe oricine si sa rabd pe cei ce nu ma iubesc, sa nu ripostez, sa nu distrug,
Vreau sa mor eroic ca un martir, rabdand si marturisind ca Mesia si ca mucenicii pana la sfarsit,
Vreau sa-mi dau viatza si sa mor si sa inviu in mod repetat fara sa ma infricosez,
Vreau sa rabd totul pentru implinirile lui Dumnezeu, pentru voia si slava Lui,
Vreau sa ma mantui, vreau sa fiu mantuitor, incalzitor, cucernic,
Vreau sa fiu iarasi un suflet viu, sa am suflare de viatza vie si binecuvantata,
Vreau sa mostenesc Raiul si toate fericirile si bucuriile, ceresti si pamantesti,
Vreau sa pot tot ceea ce am de facut pentru salvarea celor pe care ii iubesc,
Vreau sa se salveze toti, vreau un viitor frumos, luminos, senin, bun si vesnic,
Vreau sa daruiesc viatza, sanatate, belshug si linistire de la Dumnezeu, innoire, intinerire,
Vreau sa fiu al lui Dumnezeu, omul Lui, sufletul Lui, ingerul Lui, faptura Lui cea noua, pacea Lui, odihna Lui,
Vrea sa vreau toate astea mereu, fara sa renuntz, fara sa cedez, fara sa abandonez,
Vrea sa ma rog pentru ele si sa primesc tot ce vreau pentru ca io Cred, pentru ca io vreau sa cred cu Adevarat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.01.2024 at 12:07:21.
Reply With Quote