View Single Post
  #16  
Vechi 08.01.2024, 14:21:44
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Te rog sa recitesti mesajul meu serios si sincer fara sa fuserlesti:
Dragul meu, priceperea scripturii e dar de la Dumnezeu prin Harul Duhului Sfant deci priceperea nu vine prin cautarea in text si intelegerea stiintifica a textelor desi nu-i exclus sa mai si nimeresti. Adevarata intelegere si pricepere a textelor vine urmand credintei prin ascultare si smerenie, necautand nicidecum stiinta ci credinciosia si alungand mereu stiinta si infailibilitatile teribiliste textualiste in timp ce urmezi pe Calea cea stramta pe Dumnezeu intru ascultare de El prin sfintii, proorocii si preotii Lui, tot alungand stiinta si implinind porunca data, ramanad in Duhul Cuvantului predicat, ramanand pe Cale, asa o sa ajunga la inima si mintea ta, adevaratul sens mantuitor de suflet al textelor caci altfel, umbland dupa stiinta ca fariseii si saducheii vei ajunge calauza oaraba si pentru tine si pentru altii sfarsind intro groapa a unor patimi idolesti egoiste de n-o sa le mai poti duce reactionand ca o fiara... caci fiara egosita a lumii pacatelor va sari la jugulara pe motiv ca stie... si va umbla sa verse sangele sau sa denigreze, sa defaime si sa barfeasca, urand pe adevaratii dreptmaritori si slavitori ai adevaratului Dumnezeu.

De la Dumitru Staniloaie stiu asta cu stiinta, ca ea trebuie evitata si alungata mereu caci si la liturghie se canta: ”Bogatzistii au saracit si au flamanzit dar cei ce-L cauta pe Domnul (cu dor, cu drag si cu mila) nu se vor lipsi de tot binele!”


Insa daca ai pomenit de sabia Duhului adica de Cuvantul lui Dumnezeu atunci ar trebui sa te inspiri de la Cele 7 Trmabite Apocaliptice ale Sale, acolo sigur te vei lamuri cu mult mai bine caci textele Trambitelor sunt actuale si pentru viitor.

Cred ca glumesti!!!!! Spune mi te rog ca glumesti, cand am accesat linku cu cele 7 trambite era sa mor de ras
Reply With Quote