View Single Post
  #20  
Vechi 05.01.2024, 12:32:22
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
(...) La protestele anti-pandemice a strâns spre 15.000 de oameni, la Șoșoacă erau câteva sute,
Nu știu în ce realitate zici că trăiești, însă Diana Șoșoacă l-a băgat și îl bagă sub masă pe Simion la orice oră, Simion este mult sub Diana Șoșoacă inclusiv în așa-zisele sondaje ale sistemului. De aceea disperatul total Simion încearcă să paraziteze în orice chip imaginea Dianei Șoșoacă, crezînd că prin această asociere permanentă pe care o joacă în stilul lui parazitar își crește și el procentele nu doar de popularitate, ci mai ales de credibilitate; pentru că Simion stă foarte slab la credibilitate. Se știe că multă vreme mîrlanii de la AUR au răspândit prin țară cum că Diana Șoșoacă era încă în AUR, mai nou auzim că Simion dispare în Austria exact când Șoșoacă era acolo cică să o „protejeze” (auzi la el, a devenit „protector”, el, galeristul fără profesie și fără meserie, fără Dumnezeu și fără nicio valoare autentică, în afară de „alba-neagra”, singura lui „valoare” în viață...). Și mai nou, se agită pe la toate televiziunile că el ar colabora cu Diana Șoșoacă, deși n-am auzit să i se fi făcut nulității malefice, trădătorului abject vreo propunere. (Dar la ce te poți aștepta de la un „parazit”, de la o „lipitoare” ca Simion?)

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
când a fost centenarul Marii Uniri a făcut o demonstrație în care a implicat mii de oameni care au mers prin toată țara și peste Prut.
Am înțeles, atunci i-au adunat unii oameni pe care să îi prostească cu unionismul, între timp se pare că a primit ordine să scoată complet unionismul din programul de guvernare și din discursul public. Deci Simion este la ordin? Lucrurile sînt mai mult decât evidente! O „nulitate parazitară” ca Simion nici nu poate fi altfel.
Reply With Quote