View Single Post
  #9  
Vechi 09.12.2023, 23:03:42
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
E hai, mai decredibilizat ca tine nu are cum sa fie. Fiecare om cu pacatele lui.
Eu să fiu decredibilizat? În fața cui, în fața unora de-alde Streza?
Cred că ai glume tari în seara asta în program.
(La unele emisiuni prin 2018, poate chiar 2019, Hoandră la Realitatea Tv, ca să îl mai pună la punct pe Barna & co., întreba doar „Cine-i Dan Barna?” Și avea dreptate să facă așa ceva, pentru că în spatele „succeselor” de mucava, s-a demonstrat că din punct de vedere politic e cam un nimeni. Și de fapt despre asta era vorba.)

Eu sînt și român și cetățean român, dar vreau să îți spun, în caz că n-ai aflat, că Rusia, după ce cam termină cu vajnicii ucraineni războinici proxy ai altora, există șanse mari să înceapă să bată și la porțile Europii. Și în caz că nu știi, pe noi de Crimeea rusească nu ne despart decât ape ale Mării Negre, în rest sîntem cam vecini. Vrei să îți mai spun și despre anumite pretenții de securitate pe care le-a emis Rusia, nu României, ci americanilor și conducerii NATO vizavi de anumite armamente și trupe care deocamdată staționează pe teritoriul României? Vrei să îți mai spun și despre ce pretenții a făcut Rusia inclusiv vizavi de România (și de Bulgaria), „întîmplător” țări majoritar ortodoxe?

Aș vrea totuși să știu, există oameni în conducerea BOR care să vrea „ucrainizarea” BOR? Nu de alta, dar sîntem într-un context în care într-un viitor nu prea îndepărtat s-ar putea să „obțină” așa ceva. Asta în cazul unui scenariu mai „favorabil” pentru ei. Nu de alta, dar se pot imagina chiar și scenarii mult mai sumbre, așa elegant vorbind.
Reply With Quote