View Single Post
  #20  
Vechi 27.09.2023, 16:29:54
ALARIC ALARIC is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.09.2020
Mesaje: 99
Implicit "Ouale lui Tarzan"

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Vad ca printre filmele realizate de el se numara titluri precum "Ouale lui Tarzan" iar parintii amandoi au fost evrei.
Am crezut ca e o gluma, nu am auzit nici de regizor nici de filmele lui, asta cu "oua", ha ha ma gandeam ca e vre-o comedie vad ca e descris ca documentar dar si SF in acelasi timp. Subiectul e jenant, cica Stalin vroia sa combine maimute cu oameni intr-un laborator secret. Eu cred ca omul respectiv vrea sa dea lovitura si cauta senzatie ca sa devina si el cunoscut, se pare ca a reusit dar nu cu vre-o capodopera cinematografica ci prin faptul ca a fost bagat in seama de ierarhul BOR, daca nu exista scrisoarea respectiva cred ca filmul asta de acum se "clocea" la fel ca ala cu "oua", nu auzea nimeni de el, nu-l cumpara nimeni. Mai are de munca pana-l prinde pe Tarkovsky din urma... Cred ca in urmatorul lui film va documenta serios pe monstrul din Loch Ness.
Glumesc, facem si noi haz de necaz.
Nu cred ca are vre-o vina cineva din BOR legat de filmari, ca regizorul e evident ca nu era prost sa spuna ce fel de film face, multi fac asa. Trebuiau doar sa nu-l mai bage in seama.

Last edited by ALARIC; 27.09.2023 at 16:44:29.
Reply With Quote