View Single Post
  #7  
Vechi 27.09.2023, 01:21:50
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 782
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Referitor la filmare, cum putea verifica, eventual să stea cineva după respectivii care au cerut aprobare, dar cine avea timp dacă slujea, deja e greu.
Puteau sa se intereseze de cine sunt oamenii, ce duhovnici au, sa vina cu acord de la duhovnicii lor.

Citat:
Și așa B.O.R. e acuzată că se mișcă prea încet în procesul de autorizări, că e reticentă, închisă șamd, e bine să îți iei măsuri dar nu poți opri accesul.
Si daca e acuzata ca se misca prea incet de lumea digitalizata rapida inseamna ca trebuie sa faca lucrurile in graba? Biserica mereu a mers incet pentru ca trebuie sa fim atenti, nu ne grabim nicaieri. Daca se lasa grabiti de acesti oameni care fac totul in graba si niciodata ceva bun, atunci e si mai rau.

Citat:
Mie mi se pare înșelăciune să prezinți drept pelerini niște oameni care vin să denigreze, deci echipa de filmare a prezentat un document mincinos.
Acesti oameni or sa minta mereu. Biserica nu trebuie sa se lase mintita. Nu s-a nascut ieri.

Citat:
mi se pare o exagerare făcută de autorul threadului, care întodeauna hiperbolizează oameni cu epitete pe care ei nu și le-au asumat ca să batjocorească cinic, e stilul jegos manipulator al autorului threadului.
Asta stiu ca David are interesale sale personale, dar aici eu sunt dezamagit de BOR si de Arhiepiscopiei Sibiului. A gresit. A gresi e omeneste. Dar ce fac sa nu se mai repete asa greseli? Cum ne protejeaza de acesti neomarxisti? Dandu-le voie in manastiri si apoi scriind scrisori deschise ca vai nu e corect ca i-au mintit. Nu sunt copii, e normal sa am pretentii mai mari de la ierarhii nostri sa ne apere.

Citat:
Era ceva normal să nu spună nimic Mitropolia Ardealului pt a nu risca să facă reclamă filmului ?
Nu, dupa cum am zis: foarte bine ca au zis. Problema mea e ca s-a intamplat si-i arata ca fiind nepregatiti pentru acest razboi pe care sustin ca-l duc. Trebuie sa-si ia mai in serios rolul de a pastori turma.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote