View Single Post
  #5  
Vechi 10.01.2023, 16:46:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.136
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Domnul @Iorest, draga colega, "bine" te-au mai mozolit-tzepuit ceausistii nationalisti de ai ajuns sa-l lauzi atat de competent pe satana, pai cezarul comunist niculae era fiul satanei, era impostorul blestemat care a confiscat toate meritele regilor si ale dreptilor si a invartosat inima poporul bagand prin frica si teroare poporul in sclavie benevola si in munca patriotica la satanismul mUncitor-laburistEric personal-faraonic, nationalist-sovin, mondial-pacifist lumesc cu viitor de mare baal-aur.
Nu e elogiu ce am scris, ci constatatare, că a crescut populația în regimul lui în 23 de ani, România avea în 1992, deci după vreo 2 ani de avort legal deja, 22,810,035 de locuitori.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Istori...ică_a_României

Din 1990 momentul 0 al revoluției, nu avem un recensământ să ne facem o imagine, deci a urcat populația, din 1967 de la 19 milioane se pare că erau în 19 martie 1966 la recensămînt, la aproape 23.

Fă și tu un calcul, aproape + 4 milioane de locuitori de la recensământul din 66 până în 92, cu doi ani de avort legalizat și masiv între 1990 și 1992.

Evident populația era mult mai tânără atunci, vârsta mediană bătrâni vs tineri.

Cine știe câți ar fi trăit dacă nu era decretul lui anti-avort, poate mulți din cei care-l înjură erau la chiuretă, sau aruncați pe la canal și la gunoi.

Mi se par oricum niște cifre neverosimile, să dai de mâncare la aproape 23 de milioane de locuitori, să le faci apartamente mai trainice oricum decât o casă de chirpici din care au venit mulți, să le dai locuri de muncă la toți care sunt apți, inclusiv la orbi sau la oameni cu un semi-handicap.
Deci erau infinit mai multe necesități atunci, decât acum și era mult mai greu de condus țara, cu 4 milioane de motive în plus mai greu.

Deci din 1967 până în 1990 sunt 23 de ani, nu 25 pardon, am pus 1990 pt că era decembrie 1989 deci tot anul practic s-a scurs.

Nu am niciun respect pt Iliescu care a fost un profitor de regim, și primul jefuitor al unei țări cu multe resurse, a făcut poate 1-2% bine și mult mai mult rău, niciodată nu am găsit nicio considerație bună despre acest impostor și sforar care s-a bucurat de starea de război din țară și de nr de morți, care a profitat că a fost executat conducătorul că n-a mai putut depune mărturie, că poate dacă vorbea Ceaușescu picau și cățeii de mai jos, măcar se făcea o lege a lustrației calumea și plecau toți acasă, de aceea au vrut să scape de el.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 10.01.2023 at 16:49:09.
Reply With Quote