View Single Post
  #39  
Vechi 27.12.2021, 19:37:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.331
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 2Pareri.ro Vezi mesajul
Niste ipocriti care citesc un mesaj scris de altcineva. Politicienii astia traiesc intr-o lume total diferita fata de lumea omului de rand. Nu stiu cum si daca ne putem da vreodata pe brazda ca tara...si sa fim si noi condusi de oameni capabili care ajung in acele functii pentru a face ceva pentru popor, nu pentru ei.
Tu ai spus-o.

Vezi sa nu te ia... cu duba...

Am intrat pe 2Pareri.ro, frumos si uitil site. Felicitari.

Era vorba ca e rusinos ca in mesajul de Craciun scris si citit de pe promter sa ai astfel de greseli grave de analfabetism functional dar si de tactica militara de lupta nestiind care e dusmanul.

Ma mir de domnul general caci zicea Gigi Bacali ca insfarsit avem sef la guvern un ortodox veritabil care mai merge la biserica si se spovedeste si impartaseste regulat. Zicea sa fim linistiti.

Ceea ce ma nelinisteste e faptul ca desi a iesit in rezerva cu o pensie militara speciala, deci foarte mare, pare ca nu i-a ajuns si a preferat sa se faca politician si primministru... iar asta denota lacomie caci n-a zis nicioclipa ca-si doneaza pesnsia sau salarul de premier.

Nu stiu ce sa zic, nu stiu ce fel de ortodox poate fi daca slugarniceste la UE si la marele licurici si ce coloana vertebrala are daca s-a facut pres in fata ambasadorilor care au sustinut ca Sosocutza a tinut ostatica 3 jurnalisti barbati si o jurnalista, singura, cerandu-si scuze ca un penibil la fel ca in cazul protestelor de la parlamanet cand a amendat 100 si ceva de cetateni pentru ca au facut desene pe ”trotuarul” de lșux si acum ancheteaza jandarmeria sustinand ca nu si-a facut datoria daca au deschis portile casei poporului. Nu era normal sa deschida portile cand vine stapanul acasa?

Decat un tortionar special inrolat in legiunea straina a intunerilumii, aia pare ca vrea sa fie. Trist asa ”ortodox”. Dar sa nu ma pripesc, sa vedem ce face mai departe ca pana acuma nu pare a fi român si premierul tuturor romanilor ci un izmanar special care tine doar cu specialii lui ca vad ca si bugetul asa e facut incat numai armata si serviciile au mariri considerabile de bugete. Poporul poa sa moara si sa fie etichetat ca vacile cu certificat verde la urechi ca sa poata fi santajat mai usor sa se vaccineze si sa faca frumos inaintea sistemului.

Dupa ce am scris acuma am impresia ca si pe mine ma ia.

Dar ce, ti se pare ca mint?
Daca nu mint de ce sa nu le convina ce scriu? Faptele sunt ale lor, io doar le-am vazut pe toate televiziunile de stiri.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.12.2021 at 19:42:18.
Reply With Quote