View Single Post
  #26  
Vechi 14.10.2021, 17:40:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu ne lua pe noi, ortodocsii sa ne pui in mizeria ta de la NIP.
Cum va iau daca acolo sunt o mana de oameni de peste 50 de ani si din pacate raman pana la sfarsit tot mai putini?
Care e mizeria Celor 7 Tr.Ap. si care e mizeria din Cetatea NIP?
Am fost acolo si am gasit curatenie exemplara si intelepciune plina de talcuri mantuitoare, har, veselie, bunatate, umilinta, smerenie, mila, iubire, curaj, credinta, fratietate, ...... Nu astea sunt oare roadele pocaintei?

Citat:
NIP nu este ortodoxie si noi ortodocsii nu te recunoastem pe tine.
Io recunosc ortodocsii... sunt unii care cred si in Cele 7 Tr.Ap. si altii care nu vor sa creada in ciuda minunilor in popor si a proorociilor implinite de peste 50 de ani si in ciuda Cuvantului Mangaietor care de 65 de ani se vesteste intru venirea Sa.

Citat:
Asa ca du-te in alta parte sa spui mizeriile tale.
Care-i mizeria? Ca tu zici ca acolo nu are cum sa fie Dumnezeu?
Cine va va zice ca nu este Domnul acolo sau acolo sa nu-L credeti. Doar Dumnezeu poate sa se afirme unde este si unde nu este. Este acolo unde nu se face pacatul, nu este in lume caci lumea a fost osandita. Dupa roade ii veti cunoaste iar roadele pocaintei Celor 7 Tr.Ap. sunt bune si sunt din belsug deci iata ca ar trebui sa inclini sa crezi ca acolo este sigur Dumnezeu si daca tot nu crezi atunci sa mergi sa te convingi si nu sa te dai mare pe forum osandind ce nu cunosti de parca ai stii doar ca sa nu-i lasi si pe altii sa creada!

Citat:
Visezi nebuni. Pacat ca o sa le visezi pentru vecie. Dar in "plata" din aia inversata. Nu din aia la care te astepti tu.
Nu visez niciun nebun! Ti-am zis ca tu ma faci mereu in toate felurile deci sa te pregatesti ca dincolo sa-ti regasesti toata bogatia cereasca la mine in visterie. Sa vii sa-mi cersesti ca-s milos si o sa-ti dau, nu am de gand sa ma razbun ca si bogatul nemilostiv care s-a razbunat pe saracul Lazar.

Citat:
Doar arunci nebunii pe un forum, cum poti tu sa fii bun de ceva?
Pai nu vorbesc despre mine.
Recunosc ca nu-s bun de nimic.
Am serbat azi pe sf. Paraschiva desi doar peste 13 zile e ziua ei de serbare in Cer deci vezi respect si ortodoxia din BOR si pe cea Cereasca asa ca nu eu sunt bun ci sfintii care-mi dau de mancare si de baut.

Citat:
Nu te crede nimeni, ai un chip de nebun, nu e nici un duh in tine care sa aduca lumea la credinta.
Pai nu eu trebuie sa-i fac sa creada ci ei vor crede daca vor citi si primi mesajul Celor 7 Tr.Apocaliptice.
Eu sunt un oarecare mirean ortodox din poBOR care marturisesc ca da, mesajul este de la Dumnezeu. Nu-ti fa idol din fata omului sau din ratiunea lui. Nu-ti place cum arat in filmuletele de pe ioutube? Pai nu te uita la fata mea ci incearca sa pricepi ce spun!
Citat:
Dni contra te alunga lumea (crestinii adevarati) ca pe un caine, pentru ca esti un diavol spurcat.
Sa ma alunge oricine si ca sa ma primesca Dumnezeu!
Pe tine insa te primeste lumea cu bratele deschise, esti puiul ei, ai adoptat ”sfanta” ratiune si ”sfanta” inchizitie, ai luat de nevasta o jignidolitza desfranata si cauti sa-ti faci kukuxclan si prozeliti si ca ipocritul strigi pe toate threadurile ca io fac prozelitism. Pai eu nu chem pe nimeni sa te banneze!

Decat un pripit. Decat o victima inchipuita care foloseste victimizarea ca sa aiba motiv sa faca rau. Nu tu esti victima ci cei pe care ii osandesti ca un pripit judecandu-i pe nedrept folosind jongleriile ”sfintei” ratiuni, marele babilon al marelui papalâc spiritist. Iti dai seama ca esti eretic daca ai inlocuit Duhul cu ”sfanta” ratiune? Nu te judec ci doar incerc sa te trezesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 17:44:14.
Reply With Quote