Citat:
În prealabil postat de DragosP
Bine că știi tu!
De fapt, aia înseamnă democrație, voința poporului, tu vrei să vorbești despre stat de drept, da' nu prea stăpânești noțiunile.
Nu-i nimic, tu zi că te noi te tolerăm și așa. 
|
vointa poporului nu are nicio legatura cu democratia, vezi ca habar n-ai?  si da, eu stiu exact ce este democratia.
sau poate tu ai vrea, sau crezi ca asa e ceea ce e tot aia, o "democratie" ca in grecia antica! :)) sa-i condamnati la moarte pe toti cei care cred altceva
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
|