Luați legătura cu un psiholog...)
Lăsînd gluma, ar fi bine dacă ați vorbi despre asta cu un medic sau cu un psiholog.
În general, dacă avem o stare sufletească mai neobișnuită și dacă a ajuns să ne preocupe asta, prima consultație ar trebui să fie la medic. Dr. Dragomir vă poate confirma că multe procese din organism, nu neapărat patologice, pot duce la diverse manifestări în plan psihologic.
Dacă medicul nu găsește nimic deosebit, continuați cu un psiholog. Poate că sub masca stării respective sunt pitite niște întâmplări sufletești care ar merita să fie scoase la lumină și abordate cum se cuvine.
Mai mult nu știu ce să zic, deocamdată.
P.S. Îmi cer iertare, nu pot și nu doresc să dau un fel de consultații pe forum. Nu e nici locul potrivit, nici nu am "aprobare" pentru asta. Dar ca idee generală, ca sfat prietenesc eu așa aș zice că e bine să faceți. Medic și, eventual, psiholog.
Toate cele bune!
|