View Single Post
  #2  
Vechi 22.02.2008, 10:43:48
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Vindecarea unui prieten musulman

Minunea a vut loc după ce eu am primit un număr din Orthodox Life care continea o fotografie a Arhiepiscopului Ioan.
Aveam un prieten, un musulman din Rusia, care suferea de un cancer al sângelui si care era pe cale de a-si pierde vederea. Doctorii i-au spus că în decurs de trei luni îsi va pierde complet vederea. Am pus o fotografie a Vlădicăi Ioan înaintea candelei din coltul de rugăciune unde mă rugam zilnic si pentru el. Într-un timp foarte scurt, prietenul meu s-a vindecat de cancer iar vederea a revenit la normal. Oculistii au fost socati. Au trecut trei ani; prietenul meu citeste cărti si duce o viată normală.
Cu adevărat, Vlădica Ioan e un sfânt.

Victor Boyton, Australia

Scăpat dintr-un accident

Am vizitat-o într-o dimineață pe nepoata Arhiepiscopului Ioan, D-na Vera Maximovici din Valencia, care ne-a dat un portret al Ferictului Ioan, pe care l-am lăsat în masină. În acea după-amiază eram în drum spre fratele meu, care locuia undeva lângă Valencia când/si atunci am avut un teribil accident. Masina a fost distrusă, dar, în mod minunat, nu numai că am supravietuit cu totii, dar nici unul dintre noi nu a fost rănit. Din acea zi/De-atunci încoace, mă rog neîncetat Fericitului Ioan.
Am un frate, dependent de droguri si schizofrenic, care a fost internat într-un spital pentru dependenti din Valencia. Deoarce nu urmează tratamentul cum trebuie, ei vor să-l evacueze/externeze. M-am rugat si mă rog în continuare Vlădicăi Ioan, iar acasă tin mai tot timpul o candelă aprinsă pentru el. Fratele meu este încă la spital si se pare că-i este mai bine. Cred că si aceasta este o minune, deoarce odată ce psihiatrii hotărăsc să evacueze/externeze un pacient, pentru acesta nu mai rămân multe posibilităti de a rămâne.

Grace Lopez, Venezuela

Reply With Quote