View Single Post
  #7  
Vechi 11.02.2012, 01:18:43
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de candles in the wind Vezi mesajul
Asa este,ai dreptate,dar vezi tu,eu ,in nemernicia mea,ma gandesc doar la mine,si la faptul ca atunci cand simt ca nu mai pot ..merg la parintele si parca stiu ca sfatul lui e salvarea mea..si ca plec de acolo un alt om..
PS:nu I'll vizitam doar la probleme..ci si atunci cand ni se face dor de el..subrcriu si la ideea de mai sus..intr-adevar este un om foarte simpatic si cald..ca un bunic..al nostru al tuturor..
Asa este...am avut ocazia sa ajung in toamna asta la dansul. Pana atunci il cunoasteam doar din inregistrarile de pe youtube. Intalnirea cu el a fost minunata, desi a fost scurt la vorba, afara asteptand multa lume. Insa nu a ezitat sa glumeasca...cu adevarat simpatic, bland, dar si vertical cand e vorba de credinta si apararea credintei. Un adevarat model, un stalp al biserici noaste...poate printre ultimii din generatia "de aur" pe care i-am avut inca din perioada comunismului. Vedeti ce bine ne-a facut Ceausescu...a incercat sa sufoce credinta noastra si astfel neamul nostru a dat adevarati sfinti inca de pe pamant.
Reply With Quote