View Single Post
  #8  
Vechi 16.10.2011, 19:37:29
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
A studiat cu atentie radiografia si a vazut ca o formatiune alungita statea in pozitie oblica in pasta alba! Atunci a tresarit! A venit la mine si mi-a spus cu umor: – Uita-te cu atentie la mine! Am descoperit ca sunt ,,dusman al poporului”, asa ca merit sa fiu si eu supravegheata electronic ..
Se dovedeste inca o data ca imaginarul eschatologic e o structura extrem de rezistenta in mentalul colectiv romanesc. Acum exista suficienta literatura despre 666 si cip-uri astfel incat oamenii au devenit adeptii teoriilor conspirationiste. De 6 ani de zile doamna putea sa-si curete lucrarea respectiva, probabil i-au ramas ceva ramasite. Nu pot sa inteleg fobia unora care se simt urmariti. De ce sa te urmareasca? Logic ar fi sa existe un scop, doar nimeni nu-si pierde banii si timpul cu tine fara un motiv, trebuie sa ai potential pentru a fi "dusman al poporului". Lucrezi in structurile Serviciilior Secrete, in Armata, esti o persoana "importanta" din mediul politic, ai turnat la Securitatea inainte de '89, ai fost dizident politic? :) Daca raspunsul e NU la aceste intrebari, cred ca e cazul sa se linisteasca si sa mearga la un stomatolog.

Last edited by ioanna; 16.10.2011 at 19:46:48.
Reply With Quote