View Single Post
  #18  
Vechi 04.06.2007, 21:05:00
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaela75
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
O casnicie fortata pina la limitele insuportabilitatii, de dragul copiilor poate avea un efect mult mai nociv,decit in cazul transant al divortului.
spune-mi ,te rog,esti preot?
Nici pe departe. Sint un simplu muritor de rind, care totusi a trecut si vazut multe in viata , cu bune cu rele. Am avut si eu multe momente de ratacire , multe incercari, ispite si pacate. Semnul pe care mi la dat EL ,m-a trezit definitiv la realitate intru dragoste de Dumnezeu. Am o familie de 24 de ani si pot sa spun ca drumul nu a fost presarat numai cu flori, dar avind incredere si nadejde in Dumnezeu am ajuns la 24 de ani de casnicie. Am avuta ani de iroseala si de impliniri. Viata de aici per ansamblu este o incercare si o lupta continua dintre bine si rau, dintre urit si frumos, dintre dragoste si ura , dintre lumina si intuneric, este o lume a contradictiilor si a discrepantelor , o lume a extremelor, a ispitelor si a caderilor in pacat. Important este sa stim sa ne ridicam si sa mergem mai departe , sa fim mereu in minte, inima si-n suflet cu BUNUL DUMNEZEU. El toate le poate, noi nu putem nimic fara el.
Reply With Quote