View Single Post
  #18  
Vechi 13.08.2010, 00:28:11
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Eu am pasaport biometric...nu vad si nu simt nici o schimbare la mine...deocamdata consider ca nu are sens sa intram in panica si nici sa exageram.
Chiar mi se pare absurd tot ce se scrie despre aceste acte, desi studiez fenomenul de cand am inceput sa merg la Biserica si de cand au aparut primele carticele scrise despre alimentele cu bare pe ambalaj...inca de atunci se vorbea despre aceste acte si sunt vreo 20 de ani...

Imi vine sa rad ca imi aduc aminte toate comentariile de atunci, de oamenii care si-au pierdut serviciul din cauza acestor exagerari mai ales cand s-au schimbat buletinele...

In fine, eu inca nu-mi fac probleme din pricina acestor acte...imi fac probleme din pricina mea, a puturoseniei si pacatelor mele...

Cam atat...
Si nici nu vei simti vreodata. Tocmai asta e problema. Daca ai vedea sau ai simti schimbarea ai putea face ceva; ori asa ... Fiecare e liber sa faca propria alegere, caci fiecare va suporta consecintele deciziilor pe care le ia, bune sau rele.
Personal, cred ca Pr. Iustin a avut motive intemeiate sa ne alerteze.
De aceea optez pentru a nu accepta pasaportul cu date biometrice, din simplul motiv, ca daca ma razgandesc, pot oricand sa-l accept; dar daca il accept acum, nu mai am cum sa ma razgandesc. Simplu.
Reply With Quote