View Single Post
  #165  
Vechi 03.08.2010, 16:30:50
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

L-am cunoscut si eu pe acest individ,am ascultat live si o predica (conferinta) de-a lui,fiind invitat la biserica unde eu merg. Ce pot sa spun,este un ecumenist. Este invidios pe ortodocsi,a recunscut-o public.
I-am facut si o fotografie,daca vrea cineva sa o postez sa-mi spuneti. Lumea lua autografe pe cartile sale,eu m-am multumit doar sa-i strang mana si atat.
In principiu pare om bun,de treaba,dar marii duhovnici nu sunt deacord cu el.

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
După articolul său, Klaus Kenneth a poposit vreme de patru zile la Mănăstirea Lainici, unde a fost primit cu toată dragostea de întreaga obște de acolo, părinții mănăstirii fiind cu totul străini de acuzele ce le fuseseră puse în cârcă de Pr. Mihail. Ba mai mult, Klaus Kenneth a fost invitat să țină cuvântul de învățătură în cadrul Sfintei Liturghii din duminica respectivă, în Mănăstirea Lainici
Ti-am citit mesajul abia dupa ce am postat. Da,in duminica de care scrie mai sus am avut ocazia sa-l cunosc pe respectivul.

Insa ce am ingrosat este eronat! Nu stiu cine a spus asta. Eu am vorbit cu ucenicul parintelui Adrian Fageteanu,care statea in spatele bisericii,nici nu era interesat de cuvintele acestui Kenneth Klaus. Mi-a spus ca este ecumenist,mi-a si atras atentia asupra unor cuvinte rostite chiar de el atunci.
In special crestinii au fost impresionati de el,si chiar si eu fusesem putin "miscat" pana la a primi lamuriri suplimentare. O sa ma interesez insa si de ce a fost primit de catre Parintele Staret.

Last edited by Raoul; 03.08.2010 at 16:37:23.