View Single Post
  #29  
Vechi 18.06.2010, 15:55:12
moni85dr
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit minuni savarsite asupra mea

Sa va povestesc cum m-a salvat astazi pe mine sf.Nectarie: in timpul noptii am inceput sa am dureri f puternice la peretele toracic,deasupra inimii(sper ca ma exprim bine).Durerile au tinut pana dimineata cand pe langa faptul ca s-au accentuat am inceput sa ma sufoc,sa am fibrilatii,am crezut ca in cateva minute o sa imi cedeze inima,imi amortise mana dreapta,nu ma puteam ridica,tremuram,gura imi tremura si ea,tipam ca o sa mor...era langa mine pritenul meu..i-am spus ca eu nu o sa mai ajung la spital pentru ca o sa mor in cateva minute...simteam la propriu cum iese sufletul din mine.am vrut sa o sun pe mama sa im iau adio,dar e la 150 km distanta si sigur daca auzea asta ar fi murit inaintea mea.Salvarea mea a fost Sf Nectarie.In tot acest timp am tinut la piept,unde ma durea ingrozitor Acatistul Sf Nectarie,pe care din fericire il aveam in pat langa mine pt ca il citisem inainte sa adorm.M-am rugat printre acele dureri sa ma ierte si sa nu ma lase sa mor...si nu m-a lasat...pana la urma am reusit sa ma ridic din pat si am ajuns la spital,unde mi-au spus ca nu o sa imi cedeze inima,dar ma doare f tare peretele toracic din cauza ca am tras curent.Nu imi pasa ce spun medicii,eu tin mine doar cum era sa parasesc aceasta lume in cateva clipe,iar Sf Nectarie nu m-a parasit,ci m-a ajutat.
Pe langa asta ,am simtit aproape in fiecare zi cum ma ajuta Sfantul cand il rog sa ma ajute sa trec peste ceva greu,sau sa nu ma mai doara ceva.

Mihaela
Reply With Quote