View Single Post
  #89  
Vechi 31.03.2010, 12:00:45
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de cherub Vezi mesajul
nu ma-nebuni, serios?! si ce daca? te bagasi si tu in discutzie aci, 'ca musca-n lapte' (sau 'in salata' - lol) in orice caz, axios, nu-mi amintesc sa te fi intrebat cine a inventat expresia, respectiv 'bagat-o' sau nu (in discutzie - lol)... NEINTERESANT...

si, a-pro-pos, pe langa faptul ca numai la mancare te tot gandesti in timpul postului, din cate observ, si 'artzagoshenia' si cautarea de 'nod in papura, adica a unor motive de cearta din chestii marunte si neinsemnate (prin lansare de provocari s.a.m.d.), cat si niscaiva 'complexe de superioritate' si 'ruperea in talente', dar si, probabil, altele de genul, iti cam dau tarcoale si te tot chinuie... ce ti-e si cu ispitele astea!... in ceea ce ma priveste, aceasta discutie total inutila, initiata de tine, axios, se incheie aici (cel putin, pt. mine) asta inainte de a degenera si asta, in cearta (ca si multe altele de pe-aici, care se tot 'lalaie' si lungesc la nesfarsit, si doar de dragul contrazicerii etc). Mai bine hai sa renuntzam la pedanterii (de care, sincer, cam facem abuz si depasim masura, exageram, uneori, fara rost, ca si de orgolii personale etc) si sa schimbam subiectul... ar fi mai intelept.
cred ca ma confunzi... sau ti-a picat greu zeama de lamaie... imi cer iertare daca te-am ofensat cu ceva prin stilul meu. insa nu tin minte sa fi avut accese de rautate sau de provocare... dar na, postul e lung, te inteleg...

si apropo de ce am scris mai sus... mai de bun simt nu cred ca se putea. poate ai alt filtru de intelegere. si iar imi cer iertare si pentru faptul ca m-ai inteles gresit. dar n-am avut nicio intentie de a provoca cine stie ce mare scandal... dintr-un bors... si chiar daca am folosit un ton glumet, eram departe de a fi ironic...

cat despre ultima parte a refularii tale... poti sa fii linistita. e ok!

pace?
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote