View Single Post
  #163  
Vechi 06.03.2010, 19:17:37
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

@ Mirelat
Citat:
deci, in ce situatie vrei sa ma transpun, aceea de a dormi fara griji pana tarziu??
Am inteles de la inceput unde "bati" : somnul meu
Programul meu este asa: culc copiii la 9 seara. De la 9 la 10 mai fac ordine prin casa. Abia de la 10, cand toti dorm am timp de mine: sa ma rog, sa citesc ceva etc.. pe la 12-1 ma culc si eu. Ma trezesc la 6:30. Dorm in medie 7 ore pe noapte. Multumita? Este mult sau putin pt un crestin?
Sotul trebuie sa fie de multe ori la ora 6 la lucru. Pleaca pe la 5:30.. (uneori la 5 daca e zapada).. Sa impun un ritual de dimineata (cu discutii, cafea..) as abuza nepermis de timpul lui. Si mi-as reduce si mie somnul mult prea mult.

Dar daca tu crezi ca armonia familiei mele depinde de asta.. hmm, poate trebuie incercat.
Deocamdata apreciez grija ta pt familia mea. Sa ai o zi buna.

(un lucru curios: daca spun lucruri negative din existenta mea, lumea este destul de inclinata spre compasiune. Daca spun lucruri bune.. nu pot fi iertata. Mirelat, poti sa ma ierti daca sotul meu isi arata iubirea prin fapte mai mult decat cuvinte.. si in mod real confortul meu si al copiilor este un tel al lui? Nu glumesc. Daca sambata dorm pana la 11 - lucru imposibil in fapt - ai putea sa treci peste asta?)

Last edited by anna21; 06.03.2010 at 19:30:59.
Reply With Quote