View Single Post
  #34  
Vechi 29.01.2010, 12:29:03
AteulCelRau
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
gusturile nu se discuta! dar, asa pentru cultura mea, cam ce "medii artistice" apreciezi? se exclude "mediul artistic" - jocul pe calculator = dependenta = drog = modificare comportamentala si mintala.
Imi place muzica, am citit si carti, ma uit la filme, seriale, documentare etc. In gneral despre stiinta, natura, aventuri , SF etc, numi plac chestii violente, intunecate etc.

Iar aia e cea mai absurda definitie a jocurilor care am vazuto vreodata, macar nu te amagi cu definitii a ceva ce pur si simplu nu intelegi. Apropo despre toate noile inventii s-au facut acealeasi exagerari, depsre carti cand au aparut in masa la fel, telefon, radio, televiziune, internet, jocuri pur si simplu te conformezi maselor de oameni speriati si neinformati despre tot ce este nou. Te-au uitat la macar un video de acolo?

http://en.wikipedia.org/wiki/Video_games

Si apropo nu mai folositi termenul de jocuri pe calculator ca termen general, jocurile PC reprezinta doar 10% din industria jocurilor, banii si toate jocurile faine sunt pe platforme de care probabil nici nu ati auzit gen DS, XBOX, Wii,PS3, PSP etc.


Citat:
Īn prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
ei asa si eu cu jocurile, aceleasi prostii care creeaza dependenta de ani intregi, tot fara suparare.
Un om in medie petrece mai putin timp jucand un joc decat uitandu-se la televizor sau navigand pe internet, unde e dependenta?

Last edited by AteulCelRau; 29.01.2010 at 12:31:19.
Reply With Quote