View Single Post
  #8  
Vechi 07.07.2009, 00:27:37
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Cunosc calugari,preoti care beau alcool cand sunt la volan,fara nici o retinere,sub convingerea ca datorita hainei pe care o reprezinta [COLOR="Red"]a[/COLOR]i tolereaza politia,si chiar de rusine sau din respect organele de politie sunt indulgenti cu ei.Este o mare prostie,regulile de circulatie in trafic sunt,incontestabil,aceleasi pentru toata lumea,inclusiv;preoti,vip-uri,politicieni etc(toata categoria de"privilegiati"),pentru ca aici este vorba de vieti omenesti,care sunt curmate din inconstienta celor "mandri" si iresponsabili.Chiar stiu un caz,cu un preot care,la volan fiind sub influenta alcoholului("putin,cica!"),a accidentat mortal un copil,copil singur la parinti.Mie,acel preot,mi-a marturisit ca nu era de fapt baut atunci,si am avut tendinta sa-l cared pana cand,imediat dupa accident(cand trebuia sa fie totusi marcat)a venit la mine,si de asemeni inainte de a pleca cu masina,iarasi a baut..."doar doua pahare de vin si unul de rachiu...nu-i bai!").Oricum,n-a patit nimic din punct de vedere legal,nu-l condamn,macar este slujitor al Domnului,scapa atatia nenorociti in lumea asta,de crima din culpa,produsa la volan,musamalizandu-se totul.
[COLOR="#ff0000"][SIZE="4"]â[/SIZE][/COLOR]mi vine să plâng că nu mai e Pruteanu pe lângă noi.
Poate că preoții și călugării respectivi beau de necaz și cugetă la cum s-a jerfit sfântul maikăl giegsăn pentru iertarea păcatelor noastre.
Dacă e pe bune ce ai scris nu strică să bagi și niște nume, de preferabil însoțite și de o adresa. Cer asta pentru că acum ceva vreme se plângea o cetățeancă că românii sunt primitivi și preferă să tacă și să măture sub preș mizeria. Deci și eu și ea așteptăm numele și adresele celor pe care-i cunoști că au condus beți și au ucis din culpă.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
Reply With Quote