View Single Post
  #55  
Vechi 29.04.2009, 11:55:44
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Te insheli mereu emanuel2007, shi n-am ce-tzi face, ca oricat te-am povatzuit, tot vezi in altzii barna, asha ca shi aia stilishtii ce tzin randuiala veche, care nu e rea randuiala, dar ei sunt rai ca s-au umplut de duhul mandriei shi neascultarii, shi nu au Harul, deci ii ashteapta Dumnezeu sa se reintoarca la pocaintza shi sa nu faca ei rebotezari shi tot felul de chestii spun ei cf sf Canoane, calcandu-le mai ceva prin osandiri shi judecatzi shi in loc sa se fereasca de CIE shi CMB, ei se revolta shi barfesc pe ceilaltzi ortodocshi, deci dumneata iarashi faci jocurile motanului dandana ori danila perpeleac, crezandu-te paremise o cioara vrednica ce aduce carne sf Ilie ori o pana dreptului Enoh... strigand mereu "scra-scra"... sc de la scamatoriile antichristice...

poi acest profesor Vladimir Pustan am impresia ca este din Oastea Domnului, deci este intru Ortodoxie shi intru Trambitza nr 1, adica intru trambitzarea Domnului prin preotul Sau Iosif Trifa... caruia i s-au ridicat anatemele shi i s-a reabilitat memoria deci i s-a recunoscut jertfa sa bineplacuta lui Dumnezeu de intemeietor al Oastei Domnului

deci iarashi ma iarta ca opresc dezinformarile tale... shi insinuarile... poi cine tzi-a pus dumitale sita ori unditza in mana? cine tzi-a dat de lucru la cernerea asta? sau sa fi ajuns intre timp inger? ori eshti intru puterea de la Dumnezeu a sf Ilie ori a dreptului Enoh?

poi sigur ca te-a speriat asemanarea intre predicile sectantzilor de diferite tipuri shi predicile Trambitzashilor... dar nu asemanarea shi tonul shi forma discursului este ceva ci ceea ce poarta unii in inima lor, pe fatza ori pe ascuns, asha ca shi Arie... ori altzii

deci itzi recomand sa bei din apa de la Ariesheni ca sa potzi sa-i zici ereticului sectant ortodox interior din tine insutzi:
Arie-ieshi!... shi abea apoi, daca mai ai vreme sau mila shi de altzii, potzi sa sfatuieshti cu duhul blandetzii pe "dreptzi"...

ma iarta ca m-am aflat in treaba, dar parca l-am auzit cantand pe acest Vladimir Pustan pe TV shi a cantat frumos, shi pot sa afirm ca a vorbit chiar foarte Bine in Biserica Domnului la invitatzia preotului din Moshuni... un preot plin de Har de la Dumnezeu....
Reply With Quote