View Single Post
  #12  
Vechi 28.04.2009, 18:45:08
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de dorotei Vezi mesajul
Geo, iti respect opinia. O atitudine asemanatoare despre sinucidere aveam si eu inainte sa se intample tragedia. Pune-te totusi putin in locul meu. Nu-ti doresc sa treci prin ceea ce am trecut eu. Nadejdea ca intr-o zi il voi revedea e cea care m-a intarit si care mi-a dat putere sa nu-mi pierd mintile. Eu cred ca dragostea lui Dumnezeu depaseste orice canon. El ne-a poruncit sa ne rugam unii pentu altii, sa purtam sarcinile celor mai slabi decat noi. Iertare
[/SIZE]

[SIZE=4] M-am legat de titlul threadului! ATAT!!![/SIZE]
[SIZE=4]Apoi daca vrei sa iti spun ce cred eu despre fratele fratiei tale, iti pot spune ca NUMAI DUMNEZEU STIE!!! Iar ca FRATE IN HRISTOS iti spun ca daca preotul a facut slujba de inmormantare completa, poti avea siguranta ca il poti pomeni la Sf.Liturghie!!! Roaga-ti duhovnicul sa il pomeneasca la 40 de sfinte Liturghii, fa pt el parastase in fiecare sambata, da mereu de pomana si fa MILOSTENIE in numele sau cat poti de mult, si mai mult il poti ajuta cu metanii facute de fratia ta NOAPTEA!!!! daca nu stii de folosul metaniilor facute la miez de noapte cat de multe, citeste carticica "Puterea Rugaciunii" si te vei convinge citind ce scrie acolo!!! una iti spun: IARTA MULTE DE PACATE!!![/SIZE]
[SIZE=4]Daca vei face ce te-am indemnat sa stii ca iti va descoperi tie Hristos intr-un fel anume (bucurie, pace in suflet, alinare, vis, etc, numai cum stie Dumnezeu) ca fratele tau este la bine!!! Folosul Sf.40 de Liturghii este CEL MAI BENEFIC!!! si sa dai pt el la cate o manastire unde se face Sf.Liturghie zilnic sa il pomeneasca mereu! daca ai ai asa mare drag de el, trebuie ca sa te lasi de orice lucru ce il supara pe Dumnezeu si sa iti dedici INTREAGA viata RUGACIUNII SI FAPTELOR BUNE!!!![/SIZE]
[SIZE=4] nu trebuie sa il REVEZI intr-o zi! Nu purta grija aceasta!!!! BUCURA-TE ca ti-a dat Dumneze sansa de a te INGRJI DE SUFLETUL FRATELUI FRATIEI TALE!!! Mai mult, numai Dumnezeu stie ce are de facut pt fratia ta... numai sa te tii de "PRAVILA"!!![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Asta este INDEMNUL meu de crestin ortodox si frate in Hristos pt fratia ta!!! De vei lua-aminte, bine iti va fi!!![/SIZE]
Reply With Quote