Subiect: Cum postim?
View Single Post
  #5  
Vechi 16.02.2009, 16:42:29
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule dar sa nu creada cineva ca io shi fac ce shtiu asha de pe la altzii din ce am mai citit ori auzit... bine ar fi... dar sa nu ma ia drept povatzuitor ca eu habar n-am ce scriu shi eu abea de tziu ochii deschishi ca pare ca ma lupt cu

tipicul atzipicul de toata ziua shi toata noaptea...

asha ca la

ibriciul scarbiciul socoticiul de la Bătăticul dricul vricul shticul shtigului...

shi la bătăticul shticul shtigului nu prea shtiu cum se posteshte...

poate asha cum spune parintele Arsenie Boca, trambitta nr 3

"nici abuzul, nici refuzul"
"fereshteti capul de frig shi de prostie" unde frig este frica+strig=frig pentru ca pro shtiie aia chiar shtie toata lumea ce este... dar cum sa-l fereshti? shi care e ala capul tau?
"bobul lui se preschimba in cenushe iar el se crede grau nedreptatzit"

deci eu mai sus mi-am dat cu parerea de pe pozitziile celui care nu face dar se afla in treaba shi spune el cam ce a auzit ca ar cam trebui... ca sa fie shi cum s-ar posti daca s-ar posti pe acolo pe unde se posteshte...

ca se shtie ca in tzara asta nu se mai posteshte ci numai se vorbeshte... mult shi dezlanat asha ca shi mine.... shi mereu se intreaba dar eu, eu, ce ar trebui sa postesc? la ce? poi da de unde sa shtiu eu? poi la marele pacat la ala sa posteshti caci cel mai mare pacat este pacatul cel mai apropiat... ne spunea sf Antonie cel Mare parca...

iar parintele Cleopa ne spunea:
rabdare, rabdare, rabdare, rabdare shi iarashi rabdare, rabdare...

shi zicea ca asha erau unii ca nishte ceasuri cu deshteptator care sunau asha:
moarte, moarte moarte, moarte... imediat, imediat, imediat, imediat...

cum adica imediat... poi simplu, ca daca unuia dintre aceshtia mici ai Mei, o cirtutza, o iotutza, le-ai greshit, gata, deja ai murit shi trebuie s-o iei de la capat....

el spunea sarmanul ca el e Moshul Puregaiul... dar noi? poi eu am impresia ca sunt Tanarul Putregaiul shi asta pentru ca atunci cand am fost mic am vrut ca sa fiu mare, cand trebuia foarte simplu sa raspund la nenea curios:

-puishor, tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?
-mic; asha trebuia sa raspund...
Reply With Quote