Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   eretic predicand erezia in biserica ortodoxa (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6129)

cristiboss56 28.04.2009 22:52:17

Citat:

În prealabil postat de emanuel2007 (Post 131838)
da , e de plans ... insa nu prea cred ca se mai poate face ceva ... iti vine sau nu sa crezi ca lumea a luat-o de buna , da asta e nivelul in general al lumii ortodoxe ... putini isi mai dau seama ...

ma intreb , oare cati or mai fi din astia care sa mai realizeze ca asa ceva e duh antihristic ... or fi oare multi ? oare cati or mai fi ?

am auzit ca de pasti , a predicat par filoteu la manastirea petru voda , despre cipuri ; si era o mare de lume , insa multi plangeau ... desigur , par filoteu nu lovea cu pumnii in aer , da totusi oamenii au simtit ce a zis el , ca e de la Dumnezeu ... deci totusi mai sunt si oameni credinciosi ...

[COLOR=Red]Unul esti Tu .:40:[/COLOR]

Anca-Miha 28.04.2009 22:54:04

Poate imi spuneti voi, daca preotii ortodocsi inchid ochii la predica si se concentreaza, precum acest predicator?
Dar nu am inteles ce profesor este. Parca am inteles la Facultatea de filologie; nu mi s-a parut ca spune teologie. Oare nu am auzit bine?
Totusi nu inteleg ce cauta un predicator intr-o biserica ortodoxa. Mosuni? Mi se pare cunoscut numele..de unde? Cine era din Mosuni, Pr.Gabriel cumva? Nu-mi aduc sigur aminte...

Anca-Miha 28.04.2009 23:01:46

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 131837)
[color=darkorange]unul din semne .:39:[/color]

Sigur, Cristian, unul din semne, dar primul pe care il putem vedea. As mai zice si ochii inchisi la predica: concentrare, yoga...

claudiu-marius 28.04.2009 23:03:00

Citat:

În prealabil postat de Anca-Miha (Post 131842)
Poate imi spuneti voi, daca preotii ortodocsi inchid ochii la predica si se concentreaza, precum acest predicator?
Dar nu am inteles ce profesor este. Parca am inteles la Facultatea de filologie; nu mi s-a parut ca spune teologie. Oare nu am auzit bine?
Totusi nu inteleg ce cauta un predicator intr-o biserica ortodoxa. Mosuni? Mi se pare cunoscut numele..de unde? Cine era din Mosuni, Pr.Gabriel cumva? Nu-mi aduc sigur aminte...

Mosuni jud Mures la 20 km de TG MURESiar preotul e cantaretul de muzica populara Cristian Pomohaci Acolose aduna numai un fel de lume si liturghia pe care o face e schimbata caci foloseste la ectenii cuvintele lui nu cele din liturghier Fereasca Dumnezeu de ce e acolo!

Anca-Miha 28.04.2009 23:04:53

Citat:

În prealabil postat de emanuel2007 (Post 131798)
uitati-va si la raspunsurile care le-au dat oamenii la final ... toti sunt pentru depasirea barierelor confesionale , pentru a infiinta deci biserica lui antihrist ... auzi !!! :24: astia nu au nici un Dumnezeu deasupra capului lor ...

Le-a spus ca Iisus vine curand... Ori noi stim cine va veni inaintea Domnului...

Anca-Miha 28.04.2009 23:08:43

Citat:

În prealabil postat de claudiu-marius (Post 131846)
Mosuni jud Mures la 20 km de TG MURESiar preotul e cantaretul de muzica populara Cristian Pomohaci Acolose aduna numai un fel de lume si liturghia pe care o face e schimbata caci foloseste la ectenii cuvintele lui nu cele din liturghier Fereasca Dumnezeu de ce e acolo!

Multumesc, Claudiu. Am facut eu confuzie; iertare. Pacat de oamenii aceia. E ciudata harmalaia din biserica la predica.

emanuel2007 28.04.2009 23:10:37

vinovat e episcopul ...

claudiu-marius 28.04.2009 23:13:34

Citat:

În prealabil postat de Anca-Miha (Post 131850)
Multumesc, Claudiu. Am facut eu confuzie; iertare. Pacat de oamenii aceia. E ciudata harmalaia din biserica la predica.

SA nu mergeti niciodata acolo . CRestinii de la noi il evita deja

emanuel2007 28.04.2009 23:13:51

si noi , desigur ...

emanuel2007 28.04.2009 23:15:02

vroiam sa zic , ca si noi suntem vinovati ...


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:39:45.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.