Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.05.2011, 10:22:34
vinerea13 vinerea13 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.04.2011
Mesaje: 52
Implicit

Lilith, ce perspicace esti.
Doar cu termenul „teologic” ai cam exagerat.

Explicatiile de doi bani cum ca dacă scoatem primul i din Iisus, numele Lui nu mai are sensul de Mântuitor ci inseamna magar sau antihrist prindeau pe vremurile cand se spunea ca sectantii se inchid intr-o casa si sting lumina.

Astazi nu le mai cred nici ortodocsii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.05.2011, 10:34:34
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vinerea13 Vezi mesajul
Lilith, ce perspicace esti.
Doar cu termenul „teologic” ai cam exagerat.

Explicatiile de doi bani cum ca dacă scoatem primul i din Iisus, numele Lui nu mai are sensul de Mântuitor ci inseamna magar sau antihrist prindeau pe vremurile cand se spunea ca sectantii se inchid intr-o casa si sting lumina.

Astazi nu le mai cred nici ortodocsii.
Eu nu am exagerat cu nimic, l-am parafrazat pe el. Sincer, etimologia cuvântului isus nu e în domeniul meu de interes. Dar vezi că el are și niște argumente și din câte văd, chiar niște studii. Dă-ți jos ochelarii de cal! Pentru o clipă măcar. Vei descoperi o nouă lume
Reply With Quote
Răspunde

Tags
batjocorirea lui iisus, iisus sau isus



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
scrie undeva in biblie de reincarnare? annajanette Generalitati 144 27.12.2013 20:00:51
Autopsier -unde scrie in Biblie despre el ? elenavioletacocos Slujba inmormantarii 8 05.11.2012 01:48:09
E adevarat ce e scrie in urmatoarea carte? tinutza Biserica Romano-Catolica 23 28.05.2012 18:43:43
PR. IUSTIN PARVU SCRIE PATRIARHULUI SI SF. SINOD!! orthodoxis Stiri, actualitati, anunturi 13 04.06.2008 23:55:17