Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 21.05.2012, 13:41:07
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Vrio data, cum zici tu, n-am vazut.

Vezi ca si semnatura are o greserala. :)
daca vrei sa vezi ca am scris corect ori nu,te invit sa iti cumperi,imprumuti:Psaltirea prorocului david,cauta la marimile polieleului pag.332 editia 1992,si ai ocazia sa vezi semnatura si sminteala ta.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 21.05.2012, 13:42:46
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
aceasta este si ideia,amicul meu a venit pe la noi sa faca gramatica, asa ca un mare gramatic ce este.


amice apophis agata-te cu ambele miini de Evanghelia lui Hristos, nu ii mai da drumul, indiferent ce primesti la promotie.
te rog nu te mai lega de: puncte, virgula si liniute, ce fac parte din gramatica precara, a lui alin,stiu sa scriu si mai rau de asa.
N-am eu treaba cu vanatoarea lui de greseli gramaticale (si ca sa fiu onesta - ca altfel rade harb de oala sparta- chiar eu am facut observatii in acest sens unora aici pe forum, ca ....deh! ...asa am facut ......inca nu am uitat lectiile de gramatica ale doamnei profesoare de limba romana, cand le-oi uita.... tac)..........
Reply With Quote
  #33  
Vechi 21.05.2012, 14:02:25
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
se poate mama citeste, documenteaza-te.

ai vazut vrio data o persoana demonizata? asa pe viu?.din cauza vrajilor nu stiu cui baba hida.


Citat:

mai sau m-ai ?

mai de luna mai,maica,cu liniuta daia mica-ntre ele
__________________

Last edited by mihaila_alin; 19.05.2012 at 0029.




ha,ha,ha,ha !!!

pe la noi prin zona, - HA=intarirea unei intrebari, exe:Pricepi o nu,ha?.aceasta vroiai sa zici?.
CONCLUZIE :

O Mare harababura fratilor ! Sa fie oare de vina vremea , vraja , oboseala , alcoolul . . . ?
era vorba despre aceasta fiinta[apopii] ce se face ca nu pricepe sau poate isi exspune convingerea,mai sti?
de aceia era nevoie sa se documenteze, sa nu mai faca afirmatii de genul: nu exista vraji,intrebarea cu persona demonizata vine sa comfirme existenta vrajilor de baba hida de nu stiu unde.
nu mai beau nici sucuri, alcolul este substituit cu apa de isvor, de la radacina fagului, ca e plina de viata,o beau cerbi si caprioare si de alcohol nu ti-e dor.
stiu ca ma iubesti tare mult,eu chear te ador sincer iti spun.dragostea ta frateasca imi aduce mie bucurie si mintuirea.
Dumnezeu sa iti dea bucurii neincetate si impliniri.Amin.

concluzie:multi posteaza la biza, acolo unde lucrurile sunt serioase, ba chear si disperate de multe ori,si produc dereglari in sistem.trebuie taiat raul de la radacina[primul moment]ca de nu se ajunga la nspemisasasute de pagini din care nu poti trage nici o umila concluzie.

Last edited by mihaila_alin; 21.05.2012 at 14:53:17.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 21.05.2012, 14:20:53
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
N-am eu treaba cu vanatoarea lui de greseli gramaticale (si ca sa fiu onesta - ca altfel rade harb de oala sparta- chiar eu am facut observatii in acest sens unora aici pe forum, ca ....deh! ...asa am facut ......inca nu am uitat lectiile de gramatica ale doamnei profesoare de limba romana, cand le-oi uita.... tac)..........
totul este sa prinzi ideia,ca de nu te legi de virgula, puct,liniuta,acuma sa fim seriosi cu greseli sau fara, scriem in limba romana, ca doar nu scriem in talibana, chirchiza sau in dialectul malgas,si orce roman de bine intelege ideia daca vrea,de multe ori intervine graba,oboseala, grijile,ore tirzii,etc.dar fara alcol.


Sa iti dea Domnul bucurii multe.Amin.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 21.05.2012, 14:34:18
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
totul este sa prinzi ideia,ca de nu te legi de virgula, puct,liniuta,acuma sa fim seriosi cu greseli sau fara, scriem in limba romana, ca doar nu scriem in talibana, chirchiza sau in dialectul malgas,si orce roman de bine intelege ideia daca vrea,de multe ori intervine graba,oboseala, grijile,ore tirzii,etc.dar fara alcol.


Sa iti dea Domnul bucurii multe.Amin.
15 greșeli de ortografie și punctuație aveți doar în textul de mai sus, începând cu lipsa majusculei la primul cuvant, continuând cu "ideia", cu lipsa repetată a spațiului dupa virgulă, cu "orce", și terminand cu "alcol"; nu punem la socoteală greșelile din semnatură.

Nu credeți că este totuși cam mult ?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 21.05.2012, 14:48:15
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
totul este sa prinzi ideia,ca de nu te legi de virgula, puct,liniuta,acuma sa fim seriosi cu greseli sau fara, scriem in limba romana, ca doar nu scriem in talibana, chirchiza sau in dialectul malgas,si orce roman de bine intelege ideia daca vrea,de multe ori intervine graba,oboseala, grijile,ore tirzii,etc.dar fara alcol.


Sa iti dea Domnul bucurii multe.Amin.
Doamne ajuta!
Lasa, nu te necaji..... toti avem zile mai bune, mai proaste, cand, cum.
Daca le bagam pe toate in seama.... unde ajungem?
Reply With Quote
  #37  
Vechi 21.05.2012, 14:58:31
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
15 greșeli de ortografie și punctuație aveți doar în textul de mai sus, începând cu lipsa majusculei la primul cuvant, continuând cu "ideia", cu lipsa repetată a spațiului dupa virgulă, cu "orce", și terminand cu "alcol"; nu punem la socoteală greșelile din semnatură.

Nu credeți că este totuși cam mult ?
multumesc frumos de observatie stimate domn gramatic.ba e mult, tare mult,catolicii nu au psaltiri ortodoxe sa isi poata verifica sminteala semnaturii.
Domnul si Maica Domnului sa te binecuvinteze.Amin

Last edited by mihaila_alin; 21.05.2012 at 15:12:02.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 21.05.2012, 15:08:03
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Lasa, nu te necaji..... toti avem zile mai bune, mai proaste, cand, cum.
Daca le bagam pe toate in seama.... unde ajungem?
nu ma necajesc draga adriana, azi m-am spovedit la sf.biserica si cel afurisit isi asmute dulaii cei colturosi pe mine.acest bai sa fie ca altul nu-i.
sa ai o zi binecuvintata.Amin.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 21.05.2012, 15:33:06
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit intrebarea era: cum ne ferim de vraji?

uite asa ne ferim de vraji neluind in seama lucrarea vrasmasului asupritor,care uneori vrea sa ne faca una cu pamintul, prin cozile lui de topor.ii binecuvintam si ne rugam pentru ei:Doamne nu lua in seama lucrarea lor, ca eu stiu ca nu au ei nici o vina, ci vina este a celui de trei ori blestemat, ce le incetoseaza mintea si inima cu nalucirile acestei vieti trecatoare,lasind la o parte vesnicia, ei vazind paiul din ochiul fratelui si birna din ochiul,lor nici-decum.
asa Doamna atotputernice, iarta-i, si le desleaga mintea de amagirile acestei lumi,incalzeste-le inimile si sufetele le curateste,descreteste-le fruntile si ii binecuvinteaza ca binecuvintat esti in veci. Amin.

Binecuvintarea Domnului, cu al sau har, cu a sa iubire de oameni,totdeauna si acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 21.05.2012, 15:34:55
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Totusi, greseala din semnatura......

Va rog s-o corectati, ca apare de cate ori faceti o postare.... De fiecare data....:

"Care de la Tatal La-i trimis "
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vraji bleusi Vrajitoria 9 24.11.2014 10:26:27
Cum trebuie sa ne ferim de ispite ionut12 Generalitati 31 15.10.2010 17:33:30
Despre Vraji patinina34 Vrajitoria 18 22.06.2010 20:06:43
vraji Tia Vrajitoria 24 17.12.2009 19:44:52
Cum ne ferim... Thheo Vrajitoria 2 28.11.2008 21:12:47