Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.05.2011, 16:49:15
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vinerea13 Vezi mesajul
Lilith draga, las-o asa. Melissa are (ca intotdeauna) dreptate. E insa putin important, am inteles ca, oricum, etimologia numelui Isus nu are o mare importanta pentru tine. E greu sa intelegi de ce ma agit eu.

Mai bine zi-ne si noua confesiunea ta.
Am vazut ca ai scris la rubrica religie: "Alta confesiune".
Mai stiu un ortodox simpatic ce-si scrisese "Protestant" pe firma.
L-au banat. Dar a intrat el iar fiindcă e jmeker.

Deci, tu ce culoare ai?

Eu am spus în nenumărate rânduri că sunt agnostică. Nu cred că am de ce să fiu "banată", că nu am încălcat regulile forumului.

Da, sincer, etimologia numelui Iisus e prea puțin importantă pentru mine. Și nu înțeleg de ce lumea s-ar certa pentru un i în plus sau în minus. Atâta timp cât credeți în același Iisus (indiferent cum îi scrieți numele), cred că modul de scriere e ceva trivial și nu merită atâta importanță.
Reply With Quote
 

Tags
batjocorirea lui iisus, iisus sau isus



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
scrie undeva in biblie de reincarnare? annajanette Generalitati 144 27.12.2013 20:00:51
Autopsier -unde scrie in Biblie despre el ? elenavioletacocos Slujba inmormantarii 8 05.11.2012 01:48:09
E adevarat ce e scrie in urmatoarea carte? tinutza Biserica Romano-Catolica 23 28.05.2012 18:43:43
PR. IUSTIN PARVU SCRIE PATRIARHULUI SI SF. SINOD!! orthodoxis Stiri, actualitati, anunturi 13 04.06.2008 23:55:17