Subiect: Intrebare!
View Single Post
  #5  
Vechi 13.11.2009, 21:43:04
Dunnamite
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de sunteu Vezi mesajul
Eu si prietena mea am decis sa nu facem dragoste inainte de casatorie fiind convinsi( mai mult ea) ca astfel vom avea binecuvantarea Lui Dumnezeu completa, si o casnicie fericita. Totusi eu am anumite dorinte care ma fac sa uit de lucrul asta. Ea se supara de fiecare data cand incerc sa devin intim cu ea (nu pentru ca nu i-ar placea , ci pt ca ne "infierbantam" prea tare si se simte vinovata. ca si mine, desi eu ma simt vinovat pt ca se simte ea prost, dar si din motive religioase. ). e destul de neplacut atunci cand ma impinge si se intristeaza cand o sarut mai .... pasional si chestii de astea. eu am inteles ca nu e bine sa facem dragoste inainte de casatorie , si respect asta, dar nu stiu cum sa fac sa nu mai ajungem in situatii asa neplacute... sper ca intelegeti ce vreau sa spun, e un subiect destul de delicat si nu prea se poate vorbi chiar direct. Va rog sa ne dati niste sfaturi... ne iubim foarte mult si nu vrem sa stricam relatia dintre noi sau cea cu Dumnezeu. va rog sa fiti seriosi si intelegatori. multumesc
unde e intrebarea ?!
Reply With Quote