Subiect: Un sfat, va rog!
View Single Post
  #21  
Vechi 16.03.2016, 19:23:18
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Mi se pare extrem de nedrept ceea ce faceti voi aici. Si nu ma refer aici la propria persoana, Doamne fereste, ca nu am avut parte de asa ceva, ci la multele cazuri de persoane batute, violentate,in mare parte femei si copii, care nu au nici o vina ca sotul si tatal lor este un iresponsabil cu probleme.

Am cunoscut cazuri in jur de astfel de femei, si spun cu mana pe inima ca nu am vazut vina deloc in ele si chiar daca ar fi avut o parte de vina, sa zicem, ca nu au stiut sa gestioneze problema, tot nu gasesc nici o vina in niste copii nevinovati care au trebuit sa suporte atatea.

Din ce scrieti voi aici, reiese ca un om ajunge sa bea din cauza cuiva, deci, o persoana este de vina pentru ca acel om bea. Nu mi se pare corect sa invinuiti pe altcineva pentru iresponsabilitatea acelui om care bea, oricine ar fi, barbat sau femeie. Responsabilitatea ar trebui sa fie individuala, asa cum mi-ati spus mie sa nu invinuiesc pe preoti cu nimic, nu vad de ce voi invinuiti persoanele batute pentru ca au fost batute.
Reply With Quote