Subiect: vraji
View Single Post
  #10  
Vechi 24.11.2014, 10:26:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florynitu Vezi mesajul
Buna ziua. Am o problema grava si nu stiu ce sa fac. L-am cunoscut pe sotul meu acum 3 ani, era un om cu "probleme" cu zicea el pt ca fosta lui il urmarea incontinuu chiar daca nu mai era impreuna de 1 an la fiecare pas ea era dupa el probleme la servici scandal politie numai necazuri dar eu am fost tot timpul langa el si l-am sprijinit si intr-un final ne-a lasat in pace. Se purta atat de frumos cu mine simteam ca ma iubeste atat.de.mult. Pana la un moment dat cand au inceput sa-i dispara lucruri ia fost sparta masina de 2 ori si nu-i dispareau lucruri de valoare ci ale lui. Dupa 2 ani a inceput sa se schimbe se poarta urat imi vorbeste urat nu mai e dragastos ma jigneste ba chiar mi-a dat si o palma nu mai ma atinge nimic nu stie cum sa faca sa nu mai petreaca timpul cu mine. S-a schimbat ceva in privirea lui si nu stiu ce. Ba chiar l-am urmarit am zis ca poate are pe alta si nimic am ajuns sa cred ca acea femeie ii face farmece si asa ca era nebuna nu stiu dar ceva are si cand i-am zis de biserica sa ii citeasca un preot a facut ca toate alea. Chiar nu stiu ce sa fac pana si prietenii lui spun ca e schimbat am nevoie de ajutor va rog frumos, il iubesc mult dar am ajuns sa-mi fie teama de el.
1.
Lista cu lucruri care trebuie sa le faci este mai sus.
Cu siguranta trebuie sa te gandesti si la vraji si sa te aperi de ele.

Spovedire, post, Acatiste la biserica, dar mai mult decat toate Acatistul Sf Ciprian (dimineata) si Sf. Spiridon (seara, grabnic ajutator) in fiecare zi cel putin 40 de zile.

Si daca puteti sa va impartasiti amandoi, mergeti la o manastire si vorbiti cu un preot.



2. Daca i s-au facut vraji atunci vezi poate in masina s-a pus vraji - oase de mort vrajite... etc. Cu siguranta ca daca masina s-a spart, s-a pus ceva ascuns in ea.

Luati masina la mana, cautati peste tot, sub carpeta, oriunde este accesibil si neaccesibil, ascuns cat mai adanc poate gasiti ceva acolo.

Daca in casa nu a putut intra, poate a bagat in masina ceva.


3. Trebuie sa intelegi de unde vine tulburarea. Iti zic eu de unde printr-un exemplu vazut de mine.

O femeie a mers la o vrajitoare, a pus vraji in toata casa celui pe care il vana.
Oase impachetate in tot felul, puse in tavan, in perna. Ca sa acopere toata casa.
Ce s-a intamplat ? Barbatul era tulburat, nu mai stia ce e cu el, nu te mai intelegeai cu el. Pocnea casa, trosnea, noaptea toti erau speriati, visau urat.

Diavolul fusese chemat "in ajutor".
Aceeasi lista de "fenomene" ca si in cazul tau.


Ce trebuie facut? Luptat, cu multa multa rugaciune in fiecare zi, cu spovedire, sfestanie, acatiste, post, toate cele care le-a mentionat mai su.


O sa-si revina repede, dupa ce diavolul e alungat din casa.
Dar intai trebuie alungat diavolul din casa, dupa ce raul a fost chemat de altcineva acolo, si si-a facut salas in lipsa lui Dumnezeu.
Nu o sa plece diavolul daca sunteti nespovediti, in pacat, daca va gaseste cu pacate mari.



Te rog eu mult, dupa ce se rezolva, pentru ca o sa se rezolve, da-ne un raspuns pe forum ce s-a mai intamplat, sa stim cum a fost, ce ai facut.

Daca nu o sa te rogi, o sa fie mai rau. Vezi ca ai acatistele pe net, se pot citi si de pe net:
http://www.crestinortodox.ro/acatist...ian-67118.html
http://www.crestinortodox.ro/acatist...don-67132.html

Last edited by gpalama; 24.11.2014 at 10:28:34.
Reply With Quote