Subiect: vraji
View Single Post
  #5  
Vechi 25.09.2012, 17:05:10
ciresica ciresica is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2009
Mesaje: 50
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bleusi Vezi mesajul
Sunt noua pe acest site, dar as dori sa va impartasesc mica mea poveste, care inca nu s-a terminat. O sa va spun pe scurt ce s-a intamplat ,sunt casatorita din 2009, am avut o relatie foarte frumoasa, DAR in 2010 a intervenit o femeie "rea"care ne-a despartit.Aceasta femeie a fost la o "anumita femeie" care i-a facut farmece, vraji nici eu nu stiu cum sa le numesc, iar acum sotul meu este din nou sub mana acestei femei. Am inteles ca aceste "prostii se reinoiesc la 6 luni,..... de unde stiu!! pt ca din ianuarie cand a plecat si pana in iunie cand mi-a telefonat sa ne impacam sunt 6 luni, acum este iar plecat pentru ca aceasta femeie a facut tot posibilul sa-l intalneasca, si el s-a intors la ea. Sincer inainte de aceasta problema nu eram o femeie care sa merg la biserica, sa stau la slujbe sau sa tin post.....De cand s-a intamplat merg la biserica atat cat imi permite serviciul, stau la slujbe, tin post, am vorbit chiar si cu preoti, si m-au sfatuit sa citesc anumite acatiste. Incerc pe aceasta cale sa-mi ajut sotul sa scape din ghearele acestei femei. Am citit despre o biserica din Bucuresti, Zlatari, a Sfantului Ciprian, o sa incerc sa ajung si acolo....o sa fie mai greu pentru ca nu cunosc, DAR am incredere in Dumnezeu si o sa ajung.
Doamne Ajuta
Stimata doamna, imi pare rau pt dvs. Stiu din experienta ce putere au vrajile (nu ca as fi facut eu, dar cunosc o tanara care s-a imbolnavit psihic din cauza asta si acum doctorii o indoapa cu medicamente, dar nu pot sa o vindece).
Pentru ca sotul dvs sa fie izbavit de vraji trebuie sa faceti mai multe lucruri:
1. Sa va spovediti, sa tineti post cat puteti si va impartasiti;
2. Sa mergeti la biserica duminica si in sarbatori si sa dati acolo liturghie cu numele sotului, al dvs. si al celorlalti membri al familiei, asa cum se face un pomelnic in mod obisnuit;
3. Sa dati 40 de liturghii la o manastire;
4. Sa dati, de asemenea, acatiste in care sa cereti ca sotul dvs. sa fie izbavit de vraji;
5. Sa mergeti la Sf. Maslu si acolo sa dati pomelnic pe care sa treceti si numele sotului dvs.
6. In cazul in care vrajile au fost facute si impotriva dvs., ceea ce este posibil, trebuie sa vi se citeasca molitfele Sf. Vasile. Acestea se citesc, in posturi, la biserica Sf. Ioan din Piata Unirii, joia, dupa Sf. Maslu.
7. Sa faceti sfestanie in casa si sa stropiti cu aghiazma lucrurile sotului dvs.
8. Sa cititi diverse rugaciuni (acatiste, Psaltire, paraclise), sub indrumarea duhovnicului.

Toate cele bune si sanatate!
Reply With Quote