View Single Post
  #62  
Vechi 30.04.2024, 15:30:39
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.095
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
https://adevarul.ro/stiri-locale/pit...a-2356716.html
Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Nu pare că au facut-o intenționat, săracii cred că nici nu aveau habar de experimentul din Pitești, am înțeles că aveau același motto și în orașe din străinătate. Dar a lucrat Dumnezeu să facă din activitatea lor materialist-capitalistă de copy-paste un prilej de aducere în discuția publică crimele comunismului ateist și jertfele Sfinților noștri.
Am stat și m-am gândit la situație, celelalte orașe erau în general capitale Berlin - îți plac dungile, Wiena îți plac dungile șamd, oricum erau orașe mult mai mari decât Pitești care chipurile are 140.000 de locuitori, în realitate mult mai puțini cred eu sunt interese să nu declari populația reală pt a fura la alegeri și pt a trage fonduri europene și a trimite mai mulți deputați în Parlament și a avea și mai mulți consilieri locali și județeni.

Fiecare țară are un departament de marketing, părerea mea e că cei din zona Ro au forțat nota pt publicitate.

Partea bună e că și ateii și inculții dacă aud de Pitești cam știu ce înseamnă regimul de reeducare de acolo.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.04.2024 at 15:41:57.
Reply With Quote